JÓGA NA KOSTARICE


NAJDI SVŮJ VNITŘNÍ KLID A NAČERPEJ ENERGII PŘI CVIČENÍ JÓGY

 S LÍDOU A DRAGEM V SRDCI JUNGLE NÁRODNÍHO PARKU CORCOVADO NA

 KOSTARICE.


Cena 19900Kč zahrnuje ubytování 7 nocí, polopenze, jóga 2x denně, chi-kung.

Ve volných chvílích si můžete užít výlety do okolí, pláž, bazén, whirpol, surf, relax, masáže. 

Ubytování v soukromých vilách pro čtyři osoby nebo v dřevěných chatkách pro dvě osoby.

K dispozici Rancho - hlavní budova s velkým bazénem, vířivkou, posezením, kulečníkem, barem, kuchyní.  S krásným prostorem na cvičení, relaxaci i masáže. WIFI plně k dispozici.

Stravování polopenze s vegetariánskou stravou + místní mořské plody.  Jsou zde bohaté místní pokrmy rýže, fazole, banány, ovoce, melouny, ananasy, papaya, kokosy, mamones, zelenina, vejce, palačínky a jiné. Stravu naší skvělé kuchařky Jendry ocení i masožravci:) 

Přihlásit se můžete zde: https://calendiari.com/event/fXKlZ_Pb70


Informace k dopravě: 

Nelze udělat hromadnou rezervaci letenek, proto si  letenku  každý zařizuje sám. Můžeme nabídnout pomoc s vyhledáním letenek. 

Doporučujeme leteckou společnost https://skyscanner.com  s rezervací co nejdříve. 

Březen je hlavní sezona v Kostarice. - Kostarika pro české občany nevyžaduje Vízum. Pobyt je zde možný až 3 měsíce. Na letišti se můžou ptát na adresu ubytování. Adresa: Cañaza, Puerto Jimenez, Provincia de Puntarenas, Cañaza, 60702 

Odlet možný  z Krakowa, Prahy, Mnichova, Berlínu, Vídně. Je dobré počítat s jedním až dvěma přestupy - odvíjí se cena letenky.

Přestupy Londýn, Amsterdam, Frankfurt, Paříž, Madrid, Oslo. Další časté přestupy .v Kanadě, Mexiko city, Bogota, Panama, USA- zde je nutné vyplnit ESTA vízum do USA, i když se jedná jen o transfér. 

Cílová destinace San Jose - zkratka SJO (hlavní město Kostariky). Neplést San Jose v Kalifornii nebo jinde!!! 

Ceny letenek 14 000 až 20 000 Kč. Délka letu s přestupem 14 až 24 h. V odpoledním příletu do San Jose doporučuji vyhledat hotel booking.com na noc na přespáni a pokračovat druhý den ráno. Je možné zajistit ubytování u jedné Češky v hlavním městě, dle domluvy, kapacita je omezená. Pohyb v hlavním městě z letiště taxíkem, ubrem. Ze San Jose možnost půjčení auta rovnou na letišti. Cesta do cíle trvá 5 až 6 hodin. Pro řízení auta je potřeba si vyřídit v česku mezinárodní řidičský průkaz podle Vídeňské dohody na počkání  (mít svojí malou fotografii). Mezinárodní řidičák je jen doporučení, někde ho vůbec potřebovat nebudete, ale někteří místní dopravní policisté, hledají jakoukoli chybu, aby si vydělali.  Pro půjčení auta je nutné mít kreditní kartu. 

Dá se dopravit i autobusem. Cesta trvá 8 až 9 hodin (nejlevnější varianta asi 300 Kč) 

Popř. pokračovat druhý den nebo v daný den z terminálu pro místní lety do cílové destinace Puerto Jimenez. Let trvá přibližně 50 minut. Létá pouze jedna společnost https://flysansa.com 4-5 x denně. lepší je rezervovat let předem a koupit si rovnou zpáteční letenku. Cena cca 140 dolarů jedna cesta. Z letiště Puerto Jimenez  využít Taxi popř. můžeme zajistit hotelové Taxi, půjčovna aut https://www.alamo.cr/?gclid=CjwKCAjwvsqZBhAlEiwAqAHEle7x4OWtdo3xZCg3y3_bQG2mqIDa4no2rGe_ea_-iPNhevfdYAcEXRoCI-gQAvD_BwE

Před odletem si ověřte situace COVID 19. Kostarika nevyžaduje žádné očkování, ale raději ověřit i pro transfér u konkrétní letecké společnosti . 


Příjezd možný pár dnů před zahájením oficiálního programu, je možno zůstat i déle. Je třeba nahlásit příjezd a odjezd pro rezervaci dalších dnů v hotelu. 

Běžné se zde používají bankovní karty, ale jsou i výjimky. Proto je dobré mít u sebe pár amerických dolarů, případně kostarické kolony.  Pro směnu využíjte banku nebo oficiální směnárny na letišti je kurz nevýhodný. Platíte-li dolary, vrací vám kostarické kolony. Přibližně 1 dolar 600 až 650 colonů, 100 Kč 3 000 colonů. 

Telefonní karty doporučuji jen Kolbi ostatní jako Claro a jiné místní společnosti nemají zde signál. V prostorách hotelu je k dispozici WIFI. 

Jakékoli další dotazy rádi zodpovíme na tel. čísle přes whatsup: +420 602767670  Drago, případně na e-mailu dr.spok@seznam.cz Drahoslav Špok.