JÓGA NA TENERIFE


NAJDI SVŮJ VNITŘNÍ KLID A NAČERPEJ ENERGII VE SPOJENÍ S PŘÍRODOU

 PŘI CVIČENÍ JÓGY, TURISTIKY A PLAVÁNÍ V MOŘI

 V SRDCI PŘÍRODY NA ŠPANĚLSKÉM OSTROVĚ TENERIFE.

Program

1. den:

Přílet. Dle času odletu odjezd mikrobusem CK nebo individuálně na letiště ve Vídni. Let Vídeň - Tenerife-jih. Ubytování a seznámení s programem a místními zvyklostmi. Dle příletu je možná procházka po pobřeží s koupáním v moři, popřípadě s možností společné večeře s místními specialitami.

2. den: ranní jóga

Vulcán Chineyro

Okruh kolem sopky na severo-západním cípu ostrova, která byla naposledy činná v roce 1909. Zde se nachází sopečná krajina s neuvěřitelným kontrastem černé lávy a zelených borovic. Při zpáteční cestě do místa ubytování návštěva dalších přírodních zajímavostí a poté koupání v moři.

3. den: 

Národní park de las Cañadas del Teide.
Noční výstup za východem slunce na nejvyšší horu Španělska Pico de Teide (3715 m.n.m.). Spatřit stín Teide promítnutý do oceánu vycházejícím sluncem rozhodně stojí za to. Návrat možný pomocí lanovky (21,50 EUR). Výstup možný jen dle povětrnostních podmínek. Odpoledne koupání, jógové protažení a odpočinek po náročném výstupu.

4. den: ranní jóga

Los Gigantes
Hradba 500-800 metrů vysokých pobřežních útesů tě zavedou do časů dávno minulých, kdy sopečná činnost utvářela první známky ostrova. Krátká hřebenová túra nad Los Carizzales. Poté prohlídka městečka Sant Juan de la Rambla s možností koupání v Charco La Laja, které bylo vyhlášeno nejkrásnějším charco ve Španělsku. Společná degustace kanárských specialit v místním baru.

5. den: ranní jóga

Anaga
Prozkoumáme tento nejstarší kout Tenerife s nejvyšším vrcholem Taborno (1024 m). Anaga je nejvlhčím místem ostrova, ukrývá se zde mlžný vavřínový les, který na evropské pevnině najdete už jen na pár místech. Navštívíme i jednu z nejdivočejších pláží na Tenerife, Benijo.

6. den: ranní jóga

Teno
Přírodní rezervace Parque Rural de Teno patří také k nejstarším místům ostrova Tenerife v původní podobě. Jeho vznik se odhaduje asi před 7 milióny lety. Stejně jako pohoří Anaga, tak i pohoří Teno můžeme charakterizovat jako pohoří plné roklin a hlubokých údolí. Túra přes hlavní hřeben masívu nás zavede do míst, kde se žije v souladu s přírodou, chovají kozy a dělá výborný kozí sýr. Samozřejmě si nenecháme ujít ochutnávku v mystickém Teno Alto. Při návratu koupání v nejzápadnějším místě Tenerife u majáku Punta de Teno s výhledem na útesy Los Gigantes. Návštěva historického městečka Garachico.

7. den: ranní jóga

Krátká, ikonická, pobřežní túra Rambla Del Castro
Ráno vyrazíme podél pobřeží z Mirador Del San Pedro po chodníčku mezi palmami s krásnými výhledy na Atlantický oceán a jeho příboj až do Puerto de la Cruz. Návrat městem do hotelu, možné nákupy a prohlídka historického centra města. Možnost koupání na plážích s černým pískem.


8. den: Odlet dle aktuálního letového plánu. V závislosti na času poslední koupání v blízkosti letiště a zpáteční let Tenerife jih - Vídeň. Transfer zpět mikrobusem CK.

Celý program je samozřejmě dobrovolný, Pokud se Ti nebude chtít cvičit nebo se Ti nebude chtít jít na výlet nevadí, můžeš se zůstat válet třeba u vody:)

Nocleh a strava

Ubytování:
V pokojích nebo apartmánech pro 2-4 osoby, kam seskládáme jednotlivé účastníky zájezdu. Pokud by někdo měl zájem o soukromý jednolůžkový nebo 2-lůžkový pokoj, je možné za příplatek dle individuální kalkulace. Apartmány jsou většinou vybaveny i kuchyňkou s ledničkou, což je výhodné pro uchování vlastních čerstvých potravin a přípravu snídaně či večeře.

Stravování:
Vlastní. Snídani si připravíme v apartmánech sami. Jídlo během dne si objednáme na túrách individuálně. Bude příležitost k nákupu čerstvých potravin v místních obchodech za ceny srovnatelné s ČR. Některé dny si dopřejeme oběd či večeři v místních barech. Večer počítáme s ochutnáváním tenerifských specialit v místních guachinches :-) - cena hlavního jídla se pohybuje 10 - 15 €/osobu.

Doprava

V základní ceně zájezdu je zahrnuta letecká doprava. Odletové letiště je Vídeň. Přesný letový řád najdeš v pokynech na cestu.
Na letiště organizujeme svoz mikrobusem pro 8 klientů. Odjíždíme z celé řady nástupních míst na Moravě, od Ostravy až po Brno. Detaily je nutné vyplnit v rámci přihlášky. Vlastní doprava na letiště je také možná. Mikrobus řídí náš průvodce/řidič a je zde dostatek místa pro nohy i zavazadla.

Důležité informace

Zavazadla:
Zavazadlo v ceně zájezdu: základní příruční - rozměry 40x30x20 cm a váha max 10 kg. Za příplatek je možné zajistit druhé palubní zavazadlo o rozměrech 55x40x23 cm a max 10 kg, nebo za vyšší poplatek odbavené zavazadlo o váze 10 kg nebo 20 kg. Ceny na vyžádání.

Obtížnost:
Turistický program zvládne každý průměrně trénovaný turista. Půjdeme vždy s osobním menším batohem, ve kterém si poneseme věci po celou dobu túry na zádech (náhradní oblečení, plavky a ručník, hygienické potřeby, svačina a pití na daný den). Délka túr je cca 5-6 hodin čistého času chůze. Nezbytná je pevná obuv, doporučujeme buď pohorky nebo dobré trekové boty. Většina túr vede v horském terénu a kamenitých nezpevněných cestách. Zejména kvůli výstupu na Teide hodnotíme obtížnost číslem 3.

Vybavení:
Počítáme s tím, že budeš mít vhodný batoh vhodný i s ohledem na velikost rozměrů dle aerolinek, menší batoh na túry, funkční oblečení, vhodnou bundu, co neprofoukne i zahřeje (Teide je ve výšce 3 715 m.n.m., a často tam fouká). Teploty dokážou klesnout až pod bod mrazu. Proto je vhodná čepice, rukavice, pláštěnka, čelová svítilna, obuv na horské túry i teplé počasí. Uživíme i potápěcí brýle a šnorchl. Samozřejmá je podložka na jógu.

Počasí:
Lokální informace o počasí najdeš zde: https://www.spain-tenerife.com/en/discover/weather.html

Covid-19:
Informace o možnostech a podmínkách cestování najdeš zde.. Kanárské ostrovy mají velmi často výjimku v rámci jinak obecných restriktivních opatření Španělska.

Pojištění na zájezdu:
Tento zájezd nezahrnuje komplexní pojištění na cesty, které doporučujeme. Nabízíme také pojištění rizik spojených s onemocněním Covid-19. Pojištění je možné objednat v rolovacím menu v průběhu rezervace zájezdu.
Informace ke komplexnímu pojištění najdeš zde: https://www.frcime.cz/co-umime/komplexni-pojisteni-do-zahranici.html

Cena

Základní cena: 18.900 Kč

Cena zahrnuje:

  • nízkonákladovou letenku na Tenerife s příručním zavazadlem 40x30x20 cm a váhou max 10 kg
  • transfer na letiště ve Vídni (porovnej s konkurencí)
  • 7x ubytování v pokojích pro 3-4 osoby. Jednolůžkové či dvojlůžkové pokoje za příplatek
  • transfery na jednotlivé výlety po ostrově v pronajatém dopravním prostředku
  • práci průvodce a organizátora programu
  • DPH, služby CK, pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:

  • stravování (vlastní příprava snídaní z nakoupených potravin, jídlo v místních barech a restauracích za přijatelné ceny)
  • dobrovolný příplatek za druhé příruční zavazadlo o rozměrech 55x40x23 cm a váze 10 kg (cca 30 EUR/1 cesta)
  • doporučené pojištění na cesty včetně pojištění Covid-19

Termín: 23.4.23 - 30.4.23

Přihlášení zde: 

https://www.frcime.cz/nenarocna-turistika-a-vylety/treking-a-turistika-dovolena-na-tenerife?term=899

Do poznámky napiš: Jóga s Lídou!!!!